Yetişkin Atkısı Kaç CM Olmalıdır?

Kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından olan atkıların boy uzunluğu önemlidir. Evde boş kalınan zamanlarda, en basitinden de olsa atkı örmek güzel bir etkinliktir. Erkek atkısı uzunluğu kaç cm olmalıdır? Kadın atkısı kaç cm olmalıdır? soruları en çok sorulan sorulardan. Genç kızlar veya kadınlar sevdiklerine, aile büyüklerine zaman zaman atkı örmek isteyebiliyor.

ilmek kaçırma tekniği ile örülen atkı

Erkek Atkısı Uzunluğu Ne Olmalıdır?

Ortalama boylarda olan bir erkek için atkı uzunluğu en az 150 cm olmalıdır. Atkının çok kısa olmasını istemiyorsanız, mutlaka bu ölçülerin üzerinde örmelisiniz. Bir erkek atkısı kaç ilmekle başlanır? Erkek için atkı kalın olmalıdır. Bu yüzden 70-80 ilmekle başlanabilir. Uzun boylu kişiler için 170 cm civarı da atkı örülebilir.

Kadın Atkısı Uzunluğu Kaç CM Olmalıdır?

Kadınlar için atkı uzunluğu ortalama 160 cm’dir. Daha uzun atkı isteyenler, diz altına kadar uzatmak isteyenler uzun örebilirler. Yine atkı başlarken 70-80 ilmek idealdir. Bayan atkısı kaç cm olur? Bayan atkısı kaç ilmek başlanır? Modele siz karar verebilirsiniz. YouTube kanalımızda birçok model mevcuttur. Kolay gelsin..

Basit bir atkı örneği

İyi seyirler..

Bunlara da göz atabilirsiniz

Tomurcuk Model Çocuk Atkısı Yapımı – Ponpon Modelli Atkı Yapılışı

Soğuk kış günlerinde çocuklarınız için, yumuşacık örgüler örmek ister misiniz? En sevilen ve en çok …

Bir Yorum Yazın