Kağıt İpten Çanta Yapımı

Son zamanlarda çok ünlü olan kağıt iplerden birçok şey yapılabiliyor. Bunların  başında çanta, cüzdan ve kalemlikler geliyor. Kağıt iplerin tercih edilme nedeni, çok fazla deformasyona uğramaması, yıllarca kullanılabilmesi ve elbette ki şık görünümü. Kağıt iplerle hazır alınmış gibi görünen ürünler elde edebilirsiniz. Hayal dünyanızı sınırlamayın ve aklınıza gelen ürünleri denemeye başlayın.

Kağıt ip nasıl kullanılır?
Kağıt ipin kullanımı çok basit. Bazıları yumuşatıcılı suda bekletip öyle kullanıyor. Bazıları da soğuk suda bekleterek kullanmaya başlıyor. Aslına bakarsanız bunlara pek gerek yok. Islatmadan da örebilirsiniz. Eğer eliniz çok sıkı değilse parmaklarınız da acımaz. Eski dantel örücülerdenseniz ve ipi sıkarak örüyorsanız parmaklarınız biraz acıyabilir. Geri şimdi çıkan kağıt ipler eskisi kadar kötü değil. İyi bir marka kağıt ip alırsanız kolayca örebilirsiniz.

Kağıt iplerden neler yapılır?
Kağıt ipten cüzdan, çanta, kalemlik ve benzeri dekoratif eşyalar tasarlayabilirsiniz. Mumluklar, vazolar ve daha başka ürünleri kağıt iple kaplayabilirsiniz. Sıcak silikon işinizi görecektir.

Kağıt ipten çanta nasıl yapılır?
Kağıt ipten el çantası yapmak için bir adet kağıt ipe ihtiyacınız olacak. Bir de ona uygun tığa yani 3,5 numaralı tığ olabilir. Sonrasında zincir çekerek başlayın ve aşağıdaki Youtube videosunu takip edin.  Bu videodaki çanta çok amaçlı olarak kullanılabilir. Kalemlik olarak da taşınabilir.
Hepinize kolay gelsin.
Sevgilerle..

Bunlara da göz atabilirsiniz

Tomurcuk Model Çocuk Atkısı Yapımı – Ponpon Modelli Atkı Yapılışı

Soğuk kış günlerinde çocuklarınız için, yumuşacık örgüler örmek ister misiniz? En sevilen ve en çok …

Bir Yorum Yazın