Anasayfa / Genel / Kadife İpten Püsküllü Bebek Botu Yapımı

Kadife İpten Püsküllü Bebek Botu Yapımı

Son dönemlerin en popüler iplerinden olan kadife iplerle bir örgü denemek istedim ve örgü patik yaptım. Kadife iplerle en çok bebek battaniyeleri örülüyor. İpin dokusu öyle güzel ki sürekli dokunmak isteyeceksiniz. Bebeklerin de çok hoşuna gidiyor.
Bu noktada en önemlisi ipin kalitesi.
Piyasada bir sürü markanın kadife ipi var. Ancak en sağlamı olmalı ki o kadar emek boşa gitmesin. Bazı ipler daha örerken dökülmeye başlıyor.
Ben Himalaya markasının ipini kullandım ve gerçekten sağlam. Daha önce Kartopu ile denedim ve daha örerken döküldü. Buna dikkat edin.
Ördüğüm bebek botu hazır panduflara benziyor. Bebeğin ayağında görenler de önce hazır sandılar sonra da tarifini istediler =)

Kadife İpten Püsküllü Bebek Botu Nasıl Yapılır?
Öncelikle patiğin tabanı örülerek başlanıyor. İp kalın olduğu için 10 zincirle 3-6 aylık bir bebeğe patik tabanı başlanabiliyor.
14 zincirle de 1.5 yaşındaki bebeğe taban denemesi yaptım ve oldu.
Bebeklere, çocuklara değil büyüklere de aynı model yapılabilir.
Yalnızca kız çocuklarına değil mavi, gri gibi renkler kullanılırsa püskülleri eklemeden onlara da uygun hale getirilebilir.
Tabandan sonra üst sıraya çıkılıyor ve belli kurallara göre devam ediliyor ki buradan yazarak anlatmak çok zor. Ancak izlemeniz gerekiyor.
Hazırsanız başlayalım.
YouTube videomuzu izleyip aşamaları kaçırmadan uygulayın yeter..
Hepinize kolay gelsin, iyi seyirler.
YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.
Yaptığınız ürünlerin fotoğraflarınızı bize Instagram veya Facebook adresimizden ulaştırabilirsiniz.
Sevgilerle.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evde Kal Çocukları Mutlu Et Çantası Yapımı

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisine alan Koronavirüsü yüzünden hepimiz evlerimize kapandık. Dışarıya zorunlu olmadıkça çıkmıyoruz. …

Bir Yorum Yazın