Erkek Kadın Patik Tabanı Yapımı

Tabanlı patikler ayakta ayakkabı gibi şık ve sağlam duruyor. Bu yüzden ben ördüğüm patikleri genelde tabanlı örmeyi tercih ediyorum. Tabanlı patikler de yine sadece bebeklere özel değil, istediğiniz her modeli yetişkinlere de uyarlayabilirsiniz. Patiğin tabanını ördükten sonra üst kısmına her modeli yapabilirsiniz. Yani bu taban her modelle uyumludur.
Eğer ben taban örmeyle uğraşamam diyorsanız da hazır satılan keçe tarzı ayakkabı tabanları mevcut. Ancak onların da ilk örülmeye başlandığı sıra biraz zorluyor. Parmaklarınız acıyabilir. Seçim sizin.

Erkek Kadın / Bay Bayan Patik Tabanı Nasıl Örülür?
Anlatımlı videomda yavaş yavaş herkesin anlayabileceği tarzda anlatmaya çalıştım. Batırılması gereken delikleri yakından göstermeye çalıştım. Umarım anlaşılır olmuştur.
Ördüğüm patik tabanı yaklaşık 40-41 numaraya uygundur. Yani bir erkek ayağına daha uygun. Tabii daha büyük numaralardaysa ayak, ona göre başlangıç zincirinde artırma yapılması gerek. Her numara için 1 zincir fazla çekip başlayın. Sonrasındaki tüm aşamalar aynı olacak.
Bir adet patiklik ip ve ona uygun tığ gerekli. Ben YarnArt Jeans ipi iki katlı yaparak ördüm daha sağlam durması için ve 3 numaralı tığ kullandım.
YouTube videomuzu izleyip aşamaları kaçırmadan uygulayın yeter..
Hepinize kolay gelsin, iyi seyirler.
YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.
Yaptığınız ürünlerin fotoğraflarınızı bize Instagram veya Facebook adresimizden ulaştırabilirsiniz.
Sevgilerle..

Bunlara da göz atabilirsiniz

Tomurcuk Model Çocuk Atkısı Yapımı – Ponpon Modelli Atkı Yapılışı

Soğuk kış günlerinde çocuklarınız için, yumuşacık örgüler örmek ister misiniz? En sevilen ve en çok …

Bir Yorum Yazın